Zima to trudny czas dla wielu elementów naszego domu, a brama garażowa nie jest wyjątkiem. Niskie temperatury, wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne mogą wpłynąć na jej funkcjonowanie i stan techniczny.

Dlaczego zima to trudny czas dla bram garażowych?

Zima to pora roku, która stawia przed bramami garażowymi wiele wyzwań. Przede wszystkim niska temperatura powoduje skurcz materiałów, z których są wykonane, co może prowadzić do uszkodzeń mechanicznych. Ponadto śnieg i lód mogą utrudniać otwieranie i zamykanie bramy, a także powodować korozję metalowych elementów. Wreszcie, wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne mogą wpływać na elektronikę sterującą bramą, co może prowadzić do awarii systemu.

Jakie usterki mogą pojawić się na bramie garażowej po zimie?

Po zimie warto sprawdzić stan swojej bramy garażowej pod kątem ewentualnych usterek. Mogą się one objawiać między innymi jako problemy z otwieraniem i zamykaniem, hałas podczas pracy bramy czy też widoczne uszkodzenia mechaniczne. Ponadto warto zwrócić uwagę na stan uszczelek, które mogą ulec zużyciu na skutek niskich temperatur. W przypadku bram z napędem elektrycznym istotne jest również sprawdzenie stanu baterii oraz ewentualnych problemów z elektroniką.

Jak przebiega serwis bramy garażowej po zimie?

Serwis bramy garażowej po zimie powinien być przeprowadzony przez specjalistę w Lublinie, który dokładnie sprawdzi jej stan techniczny i oceni ewentualne potrzeby naprawcze. W ramach serwisu należy przede wszystkim oczyścić bramę z zabrudzeń i resztek śniegu czy lodu, a także sprawdzić stan uszczelek i smarować elementy ruchome. Następnie warto sprawdzić napięcie sprężyn, które mogą ulec rozluźnieniu na skutek niskich temperatur. W przypadku bram z napędem elektrycznym konieczne jest również sprawdzenie stanu baterii oraz kontrola elektroniki sterującej. W razie potrzeby specjalista może wymienić uszkodzone części lub wykonać niezbędne naprawy.