Komfort korzystania z budynku zależy od wielu czynników, jednak na co dzień jednym z najważniejszych okazuje się funkcjonowanie zamontowanej w nim stolarki otworowej. Poza poziomem oferowanej termoizolacyjności i ochrony przed hałasem istotne jest również sprawne i bezproblemowe działanie okien oraz drzwi. Szczególnie istotna będzie także zainstalowana w obiekcie brama garażowa. W Lublinie wyroby czołowych polskich producentów oraz renomowanych firm europejskich dostarcza przedsiębiorstwo Lubelskie Bramy, zajmując się również ich montażem. Warto jednak pamiętać, że kondycja bramy zależy w dużym stopniu od tego, jak jest ona traktowana przez użytkownika. Przekonajmy się, w jaki sposób przedłużyć jej żywotność.

Co jest ważne przy eksploatacji bramy garażowej?

Użytkowanie bramy garażowej powinno odbywać się ściśle według zaleceń jej producenta. Wśród najważniejszych kwestii znajdzie się przede wszystkim dokonywanie okresowych przeglądów mechanizmu prowadzenia skrzydła. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na stan prowadnic oraz wszystkich elementów ruchomych, które powinny być nasmarowane i zabezpieczone przed korozją oraz zabrudzeniami. Liczy się wyważenie całości w przypadku bram uchylnych czy poprawne działanie automatyki, zwłaszcza kiedy chodzi o bramy roletowe. O smarowaniu zawiasów należy też pamiętać, gdy chodzi o klasyczne bramy rozwierane. Dla utrzymania odpowiedniego poziomu estetyki i zmniejszenia prawdopodobieństwa odbarwienia się materiału należy pamiętać o regularnym czyszczeniu skrzydła. Ważne jest też sprawdzanie uszczelnień oraz poprawnej pracy automatyki.

Jak dbać o automatykę?

Automatyka do bram garażowych ułatwia codzienne otwieranie i zamykanie skrzydła. Warto pamiętać o tym, by właściwie serwisować układ przeniesienia napędu oraz kontrolować działanie czujników. Najlepiej zwrócić się w tym celu do firmy profesjonalnie zajmującej się konserwacją i naprawami takich systemów. Nie tylko pozwoli to na wykrycie usterek, ale też zwiększy żywotność całości.