Estetyka i komfort korzystania z budynku są uzależnione od wielu elementów jego konstrukcji oraz wykończenia, lecz jednym z tych, które mają duże znaczenie, okazuje się zamontowana w nim stolarka otworowa. Chodzi tu nie tylko o okna oraz drzwi zewnętrzne bądź tarasowe, ale także wybraną bramę garażową. W Lublinie szeroką ofertę wyrobów pochodzących od sprawdzonych producentów przedstawia firma Lubelskie Bramy, specjalizująca się w ich sprzedaży, montażu oraz serwisie, a także instalowaniu odpowiedniej automatyki ułatwiającej obsługę. Przekonajmy się, jakie kwestie warto brać pod uwagę przy wyborze bramy garażowej.

Co jest najważniejsze przy wyborze bramy?

Satysfakcja z wybranej bramy garażowej jest uzależniona od kilku głównych czynników związanych z jej konstrukcją i działaniem. Największe znaczenie będzie miał rodzaj skrzydła oraz mechanizmu otwierania, które powinny być uzależnione od ilości miejsca znajdującego się przed budynkiem oraz wewnątrz garażu, a także intensywnością planowanej eksploatacji. W grę wchodzą zwykle klasyczne bramy rozwierane osadzane na zawiasach ościeżnicy, wykorzystujące specjalny stelaż wewnętrzny bramy segmentowe oraz uchylne, a także bramy roletowe chowane w kasecie montowanej nad wjazdem.

Jakie kwestie wpływają na użytkowanie bramy?

Przy wyborze bramy należy pamiętać o tym, by jej skrzydło było odpowiednio ocieplone, ponieważ ograniczy to straty energii i zredukuje wychładzanie się pomieszczenia. Duże znaczenie w przypadku garaży połączonych bezpośrednio z domem ma ponadto dobre wygłuszenie skrzydła, gdyż zmniejsza ono docierający do środka hałas. Nie można zapominać o zastosowaniu automatyki znacznie zwiększającej wygodę otwierania i zamykania skrzydła. Równie istotna okaże się estetyka, a więc kolor i faktura skrzydła, a także umieszczone na nim elementy dekoracyjne.