Możliwość swobodnego wprowadzania oraz wyprowadzania pojazdów ma duże znaczenie zarówno, jeżeli chodzi o wjazd na posesję, jak i korzystanie z garażu. W zależności od sytuacji oraz panujących warunków można zdecydować się na zainstalowanie różnych produktów z obu tych grup. Gdy chodzi o garaż w grę wchodzi zwykle brama rozwierana, uchylna lub segmentowa, a także rolowana. W przypadku bram posesyjnych użytkownik może wybierać między bramami skrzydłowymi oraz przesuwnymi. Niezależnie od tego, na co się zdecyduje, warto jednak wybrać również odpowiedni system wspomagający obsługę i przekształcający dany model w bramę automatyczną. W Lublinie szeroki wybór niezbędnych akcesoriów można znaleźć w firmie Lubelskie Bramy. Przekonajmy się, jakie są podstawowe różnice między bramami skrzydłowymi a przesuwnymi.

Jak jest zbudowana brama przesuwna?

Konstrukcja bramy przesuwnej jest stosunkowo prosta. Jej podstawę stanowi rama z profili stalowych, które dają potrzebną wytrzymałość na obciążenia oraz sztywność, a przy tym z racji użytych komponentów nie są zbyt ciężkie. Skrzydło takiej bramy ma postać trapezu prostokątnego z podstawą wydłużoną o element będący przeciwwagą dla skrzydła i gwarantujący całości stabilność. Ruch skrzydła odbywa się wzdłuż ogrodzenia i jest możliwy dzięki znajdującej się w jego dolnej części szynie oraz współpracującym z nią wózkom bramowym, które są przymocowane do podłoża. We właściwej pozycji całość jest utrzymywana za sprawą instalowanych na słupku rolek prowadzących. Za utrzymanie domkniętego skrzydła odpowiada chwytak, a za łatwe zamykanie rolka najazdowa. Zaletą bram tego typu jest małe zapotrzebowanie na miejsce po obu stronach ogrodzenia.

Co wyróżnia bramy skrzydłowe?

Bramy skrzydłowe są osadzane na zawiasach montowanych na przeciwległych słupkach. Ich konstrukcja jest prostsza niż bram przesuwnych, jednak by je zamontować, trzeba dysponować odpowiednią przestrzenią od strony, w którą będą uchylane skrzydła. Plusem jest tu niska awaryjność i przystępna cena.